Sociale

Moti sot dhe nesër, 24 – 25 maj 2021

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet zonë me presion të lartë atmosferik i pozicionuar në Europën qëndrore e cilai do të ifluencojë mot të qëndrueshëm në vendin tonë në fillimin e javës. 

E Hënë, 24 Maj 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të konsiderueshme në mesditë.  

Temperaturat:

Zona malore       9/32°C

Zona e ulët         11/35°C

Zona bregdetare  12/31 °C

Kosova, e Hënë, dt 24 Maj 2021

Moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta . Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 12 °C  në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 29 gradë Celcius.

E Martë, 25 Maj 2021

Vendi ynë do të ndikohet nga i nxheti Afrikan, moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mestare. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë të larta.   

Temperaturat:

Zona malore       12/32°C

Zona e ulët         12/33°C

Zona bregdetare  14/30 °C

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top