Sociale

Moti sot dhe nesër, 21 – 21 maj 2021

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga presion i lartë  atmosferik e cila do të  ifluencojë mot të qëndrueshëm në vendin tonë. 

E Premte, 21 Maj 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 1,5 deri në 2,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje graduale në mesditë.  

Temperaturat:

Zona malore       5/17°C

Zona e ulët         7/23°C

Zona bregdetare  9/22 °C

Kosova, e Premte, dt 21 Maj 2021

Moti do të jetë me kthjelliem dhe vranësira me reshje shiu lokale. Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 7 °C  në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 18 gradë Celcius.

E Shtunë, 22 Maj 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendrua. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 1,5 deri në 2,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mesditë.  

Temperaturat:

Zona malore       6/24°C

Zona e ulët         7/28°C

Zona bregdetare  10/24 °C

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top