Sociale

Moti sot dhe nesër, 16 – 17 gusht 2021

Gadishulli i Ballkanit vijon të jetë në ndikimin e masave ajrore të nxehta dhe të thata nga Saharaja të cilat do të mbajnë temperatura të larta  në vendin tonë në fillimin e javës.

E hënë, 16 gusht 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në orët e mesditës. Era do të me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 6-8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.    

Temperaturat:

Zona malore     17/35°C
Zona e ulët         18/38°C
Zona bregdetare  21/36 °C

Kosova, e hënë, 16 gusht 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Era do të jetë me shpejtësi  7-8 m/sek. Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 18°C në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 38°C .

E martë, 17 gusht 2021

I nxheti Saharian do të fillojë të dobësohet, moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në orët e mesditës. Era do të me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të lehta.    

Temperaturat:

Zona malore     16/34°C
Zona e ulët         18/38°C
Zona bregdetare  21/35 °C

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top