Sociale

Moti sot dhe nesër, 1-2 shtator 2021

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga rryma ajri të freskëta kontinentale të paqëndrueshme duke ifluencuar në vendin tonë mot relativisht të qëndrueshëm.

E mërkurë, 1 shtator 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuata nga reshje të izoluara në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.    

Temperaturat:

Zona malore     13/28C
Zona e ulët         14/32°C
Zona bregdetare  19/30 °C

Kosova, e mërkurë, 1 shtator 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pasuara nga reshje shiu të izoluara. Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje 15 m/sek. Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 12°C në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 27°C .

E enjte, 2 shtator 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi deri në 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.   

Temperaturat:

Zona malore     13/28C
Zona e ulët         15/32°C
Zona bregdetare  19/21 °C

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top