Sociale

Mot me vranësira sot e nesër, priten edhe shira në verilindje

Gadishulli i  Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të ulët atmosferik e pozicionuar në detin Adritatik e cila po ifluencon mot të paqëndrueshëm në vendin tonë në fillimin e javës.

E hënë, 5 korrik 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu në zonat veri-lindore. Era do të jetë  me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.   

Temperaturat:

Zona malore       15/31°C

Zona e ulët         17/35°C

Zona bregdetare  21/33 °C

Kosova, e hënë,  5 korrik 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pasuara nga reshje shiu. Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 17°C  në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 31°C.

E martë, 6 korrik 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat veri-lindore. Era do të jetë  me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.   

Temperaturat:

Zona malore       15/34°C

Zona e ulët         17/37°C

Zona bregdetare  21/35 °C

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top