Sociale

Mot me diell dhe temperatura në rritje në ditët e para të javës

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga presion i lartë atmosferik dhe rryma ajrore të Europa lindore kontinentale të cilat po mbajnë temperatura të ulëta dhe mot të stabilizuar në vendin tonë.

E hënë, 14 mars 2022

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pakta dhe mjegull përgjatë luginave. Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore        -4/13°C
Zona e ulët          -3/17°C
Zona bregdetare  4/17°C

Kosova, e hënë 14 mars 2022

Moti do të jetë me kthjellime dhe mejgull . Era do të jetë me drejtim Jug-Lindje 8 m/sek. Temperaturat do të luhaten në ekstremet e tyre -5°C në mëngjes ndërsa në mesditë do të arrijnë vlerën 7 -12°C .

E martë, 15 mars 2022

Moti do të jetë me diell dhe vranësira mesatare dhe mjegull përgjatë luginave. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore        -3/14°C
Zona e ulët          2/18°C
Zona bregdetare  4/17°C.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top