Kronikë

Mori 2 mijë euro për ndërtim, polici mbetet në burg, dosja në SPAK

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” ndaj Levzat Veselit, efektivit të Komisariatit Nr. 6, i akuzuar për “korrupsion” dhe “shpërdorim detyre”.

Veseli dyshohet se ka marrë 2 mijë euro rryshfet nga një qytetar në këmbim të lejimit të një ndërtimi pa leje. Në të njëjtën seancë gjykata vendosi të kalojë për kompetencë në SPAK dosjen.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top