Bota

Momente paniku në SHBA, regjistrohen të shtëna armësh në New Orlens, 5 të plagosur. Shihni si vrapojnë të alarmuar turistët (VIDEO)

SHBA është tronditur nga të shtëna armësh, që janë regjistruar në një lagje franceze në New Orlens.

Autoritetet thonë se si pasojë kanë mbetur të plagosur 5 persona, e mijëra turistë, shihen teksa vrapojnë të alarmuar për t’i shpëtuar plumbave.

Policia ka arrestuar një person, i dyshuar si autor i ngjarjes së rëndë. Ndërsa, të plagosurit janë identifikuar mes moshave nga 26 deri në 51 vjeç.

Nuk dihen shkaqet e ngjarjes në fjalë, por policia ndodhet në terren dhe po heton të gjitha pistat.

Mass shooting confirmed on world-famous Bourbon Street in New Orleans, #Louisiana#BourbonStreet pic.twitter.com/4X0TK5cUG6

— Nikhil Choudhary (@NikhilCh_) August 1, 2021

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top