Sport

Media franceze zbulon ofertën speciale që ka marrë deri më tani Lionel Messi

Lionel Mesi nuk ka marrë ende një ofertë nga PSG, por Parisi është në urë, zbulon media franceze “le10sport.com”. 

Sipas këtij burimi, oferta e vetme e marrë nga argjentinasi deri më tani është ajo e “City Football Grout”.

Pronari i disa klubeve në botën e futbollit, përfshirë edhe Manchester City i Pep Guardiolës. Bëhet fjalë për një kontratë 3-vjeçare, që përfshin 2 vite te skuadra e Premier League dhe 1 vit te New York City në MLS.

“Tre vite kontratë janë propozuar, dy vitet e parë te City dhe një vit tjetër te New York City në MLS”, – zbulon media franceze. E gjithë bota e futbollit është në ankth për të mësuar se ku do të jetë destinacioni i radhës i Leo Mesit.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top