Bota

Me lule të verdha në muret e ambasadës ruse, Uruguaji solidarizohet me Ukrainën

Uruguaj – Qindra njerëz demonstruan kundër pushtimit nga Rusia të Ukrainës, me duartrokitje, thirrje dhe brohoritje për paqe përpara ambasadës ruse në Montevideo të mërkurën në mbrëmje.

Uruguajanët në pjesën më të madhe, por edhe ukrainas dhe demonstrues të kombësive të tjera, iu përgjigjën thirrjes së bërë përmes rrjeteve sociale për t’u mbledhur para ndërtesës duke vendosur aty një lule të verdhë.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top