Lajme

Me certifikatë vaksinimi ose test PCR negativ, Maqedonia e Veriut hap kufirin me Greqinë

Maqedonia e Veriut  këtë të premte ka hapur kufirin e kalimit me Greqinë.

Pas vizitës së kryeministrit maqedonas Zaev në Greqi, tashmë qytetarët mund të kalojnë drejt Greqisë me një certifikatë vaksinimi apo test PCR negativ.

Gjatë vizitës në Athinë, Zaev foli jo vetëm për hapjen e kufirit, por dhe marrëveshjen e Prespës si dhe i kërkoi ndihmë Mitsotakisit për një zgjidhje  me veton e Bullgarisë për negociatat.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top