Lajme

Mbyllet numërimi në Shkodër, kryeson PD, LSI forcë e katër

Është mbyllur procesi i numërimit të votave në qarkun e Shkodrës. Nga të dhënat rezulton se Partia Demokratike kryeson në këtë qark.

PD është forcë fituese me 5 mandate, PS merr 3 mandate, PSD 2 dhe LSI 1 mandat. Siç vihet re LSI rezulton forcë e katërt në këtë qark.

Gjithashtu, raportohet se procesi i numërimit ka qenë i qetë dhe nuk ka pasur incidente apo përplasje dhe rezultati është pranuar nga palët.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top