Lajme

Mbërrin në Rinas avioni i radhës me refugjatë afganë

Një kontigjent tjetër prej 150 qytetarësh afganë ka mbërritur mëngjesin e sotëm në aeroportin e Rinasit.

Avioni i ardhur nga Abu Dabi është ulur në pistë rreth orës 5 të mëngjesit. 

Burime bëjnë me dije se 103 persona janë akomoduar në Qytetin Studenti dhe 47 të tjerë në struktura hoteljere në Durrës.

Në total gjatë katër ditëve të fundit në kanë ardhur gjithësej 607 qytetarë afganë.

Image
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top