Kronikë

Makina del nga rruga, ndërron jetë 19-vjeçarja

Një aksident me vdekje është regjistruar në Divjakë rreth orës 10:25.

Policia bën me dije se automjeti tip “Audi“, me drejtues shtetasin V. H., ka dalë nga rruga, ku për pasojë ka ndërruar jetë pasagjerja në mjet, shtetasja E. M., 19 vjeçe. Gjithashtu është lënduar drejtuesi i mjetit dhe pasagjeri ende i paidentifikuar, të cilët ndodhen në spitalin e Lushnjes nën kujdesin e mjekëve.

“Sot rreth orës 10:25, në rrugën nga Divjaka për në plazh, automjeti tip “Audi“, me drejtues shtetasin V. H., 25 vjeç, banues në Divjakë, ka dalë nga rruga, ku për pasojë ka ndërruar jetë pasagjerja në mjet, shtetasja E. M., 19 vjeçe, banuese në Zharrnec, si edhe janë dëmtuar drejtuesi i mjetit dhe pasagjeri ende i paidentifikuar, të cilët ndodhen në spitalin e Lushnjes nën kujdesin e mjekëve”, njofton policia.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top