Sport

Liverpool i cakton çmimin, Shaqiri drejt largimit, interesime nga Italia dhe Spanja

Xherdan Shaqiri duket se përfundimisht do e mbyllë aventurën në Premier League me Liverpool. 

Sulmuesi shqiptar veln 12.75 milion paund sipas Sky Sports, ose të paktën ky është çmimi që i kanë caktuar ‘’The Reds’’.

Ai ka dhe dy vite në kontratë, por duket se për të nuk ka më hapësira përveç stolin në Anfield.

Nga ana tjetër interesimet vijnë nga dy shtete, Lazio dhe Napoli nga Italia dhe Sevilla me Villareal nga Spanja janë ekipet që kërkojnë sulmuesin shqiptar të natyralizuar si zvicerian.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top