Lajme

Lajm i mirë/ Greqia do t’i dhurojë 20 mijë doza vaksine Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Një lajm i mirë vjen nga Greqia, e cila ka vendosur që t’i dhurojë 20 mijë doza vaksine Shqipërisë.

Po ashtu mësohet se 20 mijë doza vaksine do t’i dhurohen edhe shtetit fqinj, Maqedonisë së Veriut.

Po ashtu, mësohet se Bullgaria do t’i dhurojë vendeve të Ballkanit 150 mijë doza vaksine, nga ku përfiton edhe Shqipëria.

Kujtojmë se qeveria jonë është angazhuar që brenda qershorit të jenë vaksinuar 1 milion qytetarë.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top