Showbiz

Lady Gaga interpreton këngën ‘Smelly Cat’ me Phoebe nga Friends

Lady Gaga interpreton këngën “Smelly Cat” me Lisa Kudov në episodin e fundit të sitcomit special “Friends”.

Kënga, e cila interpretohet në një sitcom nga personazhi i interpretuar nga Lisa Kudov – Phoebe Buffet, u riorganizua me Lady Gaga për episodin “Friends: The Reunion Special”, i cili do të shfaqet premierë më 27 maj.

Regjisori dhe producenti i këtij speciali, Ben Winston, i tha revistës Variety se ai ia paraqiti idenë Lisa Kudrov dhe se Gaga kishte nevojë për pak bindje. “E pyeta Lisa – a je gati ta këndosh, ajo u përgjigj – po, do të jetë kënaqësi,” deklaron ai.

Dhe pastaj ai tregoi pse zgjedhja ra mbi Gaga.

“Ne menduam midis disa interpretuesve dhe të dy ranë dakord që Gaga, nëse është ajo, është zgjedhja e duhur për shkak të lidhjes së saj të karakterit me personazhin Phoebe, të cilën vetë Gaga e theksoi më herët në fjalimet e saj. Ishte një moment i mrekullueshëm – Gaga e shfrytëzoi rastin për ta bërë këtë, “tha Winston.

Winston theksoi se performanca u realizua shumë shpejt: “Ne u ulëm me dy kitara dhe dy prej tyre dhe praktikuam këtu dhe atje”.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top