Showbiz

Kylie Jenner ka prezantuar një version të ri të linjës së saj të produkteve kozmetike

Kylie Jenner ka prezantuar një version të ri të linjës së saj të kozmetikës Kylie Cosmetics.

Ato janë bërë nga përbërës që nuk janë të dëmshëm për mjedisin.

Jenner lançoi markën e lartpërmendur në vitin 2015 dhe dy muaj më parë njoftoi se po punonte për ta përmirësuar atë.

Ajo i gëzoi fansat kur njoftoi se sendet e reja ishin në dispozicion.

Ato janë bërë me formula plotësisht të reja dhe të paketuara në paketime të ndryshme. Një numër i madh njerëzish nxituan në faqen e saj , të cilën ata shpejt “u rrëzuan”.

Produktet nuk përmbajnë gluten ose paraben dhe nuk janë testuar në kafshë.

Është e mundur të blini buzëkuqë të lëngshëm dhe shkëlqyes buzësh, lapsa sysh dhe vetullash, skuqje, bronzues dhe theksues.

Rimelët nuk janë ende të disponueshëm, por supozohet se ato së shpejti do të shfaqen në sit.

Buzëkuqët janë në dispozicion në 37 hije dhe mund të qëndrojnë në buzë për më shumë se tetë orë.

Nuk dua ta rregulloj buzëkuqin gjatë gjithë mbrëmjes. Qëllimi im është që të gjithë ata që mbajnë përbërjen time të ndihen mirë dhe të njohin përpjekjen që kam bërë në të,” tha Jenner.

Në nëntor 2019, miliarderja e re shiti 51 përqind të aksioneve në Kylie Cosmetics tek Coty për 600 milion dollarë.

Ajo dëshiron që Kylie Cosmetics të bëhet e disponueshme në të gjithë botën dhe planifikon të zhvillojë së shpejti linjat vijuese: Kylie Skin, Kylie Baby dhe Kylie Hair.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top