Showbiz

Kur Jason Statham kishte flokë dhe ëndërronte Lojërat Olimpike

Të flasësh për Jason Statham do të thotë të flasësh për një figurë të veçantë të Hollivudit.

Por  para se të zbarkonte në Hollywood me Guy Ritchie për të luajtur si Lock dhe Stock dhe Snatch, Statham rregullisht punonte si model për firma të rëndësishme të tilla si Tommy Hilfiger, Levi’s dhe French Connection. 

Më vonë erdhi shenjtërimi i tij me sagën Transporter dhe tani njihet, si një nga aktorët më ikonë në kinemanë aksion në shekullin 21.

Aktori, i cili sapo mbushi 54 vjeç, është gjithashtu një aktor dhe në filmin Fast & Furious , por kishte një kohë kur sporti i merrte shumë kohë. 

I apasionuar pas futbollit dhe kërcimit në trampolinë, Statham garoi, me Anglinë në Lojërat e Komonuelthit në 1990 , të mbajtura në Auckland (Zelanda e Re).

“Ishte një përvojë e shkëlqyer , e dini, duke udhëtuar nëpër botë dhe duke garuar në një nivel të caktuar. Kjo ju mëson disiplinën, përqendrimin dhe sigurisht që ju mban larg telasheve,” shpjegoi ai në një intervistë në 2003.

” Është e dhimbshme që kurrë nuk kam arritur të garoj në një Lojëra Olimpike. Fillova shumë vonë. Duhet të kisha provuar një sport tjetër,”shtoi Statham.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top