Kronikë

Kultivimi i kanabisit në Kashnjet të Lezhës, shpallet në kërkim kreu i njësisë administrative Ungrej

Evidentimi i kultivimi i kanabisit në zonën e Kashnjetit në Lezhë, shpallet në kërkim kreu i njësisë administrative të Ungrejt me inicialet G.K.

Më kërkesë të prokurorisë ndaj tij gjykata e Lezhës ka vendosur masën e sigurisë arrest në burg në mungesë për veprën penale “kultivim i bimëve narkotike” dhe “shpërdorim detyre”.

E njëjta masë, “arrest në burg” është vendosur edhe për shtetasin Zef Broci, i cili është vënë në pranga nga policia. Hetimet në lidhje me rastin kanë nisur muaj më parë dhe dyshohet të jenë të përfshirë dhe persona të tjerë.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top