Lajme

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut vaksinohet plotësisht, merr dozën e dytë të “Sinopharm”

MAQEDONI E VERIUT

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka marrë dozën e dytë të vaksinës kineze ‘’Sinopharm’’ duke u vaksinuar plotësisht.

Zaev do të vijojë me axhendën e tij pasi nuk ka pasur shqetësime gjatë vaksinimit.

Edhe në Maqedoninë e Veriut vijon vaksinimi ndaj COVID-19, madje edhe me vaksina lindore si ato kineze dhe ruse.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top