Art & Kulturë

Kjo është lista e plotë e fituesve në ‘ACM Awards 2021’

Lista e plotë e fituesve të “Academy og country Music Awards 2021” (ACMs), tashmë është publikuar.

Duke shënuar një nga netët më të mëdha të vitit në muzikën ‘country’, super yjet e industrisë Keith Urban dhe Mickey Guyton mirëpritën evenimentin të zhvilluar në disa vende të ndryshme si: Nashville, Grand Ole Opry House, Ryman Auditorium dhe Bluebird Cafe për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Këtu u sjellim fituesit kryesorë të mbrëmjes madhështore:

“Argëtuesi i vitit” – Luke Bryan
“Artistja femër e vitit” – Maren Morris
“Artisti mashkull i vitit” – Thomas Rhett
“Dyshja më e mirë e vitit” – Dan+Sha
“Grupi i vitit” – Old Dominion
“Artistja e re femër e vitit” – Gabby Barrett
“Artisti i ri mashkull i vitit” – Jimmie Allen
“Albumi i vitit” – “Starting Over” i Chris Stapleton
“Kënga solo e vitit” – “I Hope You’re Happy Now” nga Carly Pearce dhe Lee Brice
“Kënga e vitit” – “The Bones” nga Maren Morris
“Videoja muzikore e vitit” – “Worldwide Beautiful” nga Kane Brown
“Ngjarja muzikore e vitit” – “I Hope You’re Happy Now” nga Carly Pearce dhe Lee Brice

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top