Jetë/stil

Kim Kardashian dhe Kanye West u divorcuan zyrtarisht

Reperi amerikan Kanye West dhe ylli Kim Kardashian janë divorcuar zyrtarisht, pas tetë vitesh martesë.

Kardashian u shfaq në gjykatë virtualisht, ndërsa West u përfaqësua vetëm nga avokati i tij, i cili nuk kishte asnjë kundërshtim për divorcin.

Javët e fundit, Kanye ka luftuar divorcin në mënyra të ndryshme, duke përfshirë postimet në rrjetet sociale duke i kërkuar Kimit të pajtohej.

Ylli i realitetit paraqiti kërkesën për divorc vitin e kaluar pas muajsh titujsh në media për grindjet martesore.

“Unë dua shumë një divorc. I kërkova Kanye që ta mbante të fshehtë divorcin tonë, por ai nuk e bëri këtë“, shkroi Kardashian në një deklaratë të dorëzuar në gjykatë javën e kaluar.

Çifti ka katër fëmijë: vajzën tetëvjeçare North, djalin Saint, vajzën Chicago dhe djalin dy vjeç Psalm.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top