Rajoni

Kapet mbi një ton kokainë në Malin e Zi, erdhi në kontenierin me banane

Policia e Malit të Zi tha të premten se ka konfiskuar mbi një tonë kokainë,  sasia më të madhe e drogës të kapur ndonjëherë në këtë shtet.

Droga ishte fshehur në një dërgesë me banane.

Policia po ashtu tha se ka arrestuar dy persona.

Bastisja u krye në Mojanoviqi, një lagje në periferi të kryeqytetit Podgorica.

“Ne po bëjmë atë që kemi premtuar: Mali i Zi nuk do të jetë vend i krimit”, shkroi në Twitter zëvendëskryeministri i këtij vendi, Dritan Abazoviq.

Mali i Zi është vend anëtar i NATO-s dhe ka hapur po ashtu negociatat për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

Por, përpara se t’i bashkohet BE-së, ai e ka për detyrë të çrrënjosë krimin e organizuar dhe korrupsionin.

Kakav podvig @PolicijaCG

Čestitam @MupCg, direktoru, menadžmentu i službenicima UP, kao i @Customs_MNE na istorijskoj zapljeni kokaina.

Radimo što smo obećali. #CrnaGora🇲🇪 neće biti zemlja kriminala. pic.twitter.com/BKWoqbzZzH— Dr Dritan Abazovic (@DritanAbazovic) August 27, 2021

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top