Kronikë

Kapet 14-vjeçari me pistoletë në çantë

Policia e Lezhës ka vënë në pranga një 14-vjeçar që qarkullonte me armë zjarri pistoletë.

Kapja e tij u bë gjatë kontrolleve që shërbimet e Policisë ushtruan në disa automjete në Shëngjin, Lezhë e Milot. 

“Gjatë kontrollit të ushtruar në një mjet taksi në të cilin ishte pasagjer një 14-vjeçar, në çantën e tij, shërbimet e Policisë Lezhë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë me një krehër me fishekë.  

Në përfundim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit E. T., banues në Lezhë, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje” dhe materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme” njoftoi policia.

Kontrollet kanë vijuar edhe në Shëngjin, ku gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifikim 5 persona me precedent të mëparshëm kriminal.  

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top