Showbiz

Justin Bieber tejkaloi edhe Ariana Grande për dëgjime me një rekord të ri

Justin Bieber theu edhe një herë rekordin dhe arriti të hyjë në faqet e historisë së fundit të muzikës duke u bërë muzikanti më i dëgjuar në Spotify!

Këngët e tij thyen rekordin në një muaj.

Rreth 83.3 milion njerëz dëgjuan aplikacionin Spotify.

Ky është numri më i madh i njerëzve që dëgjuan këngët e një artisti në historinë e kësaj platforme muzikore në një muaj.

Pas Bieber është “The Weeknd” me 74.5 milion dëgjues në muaj dhe Ed Sheeran me 72.4 milion, shkruan IDJ.

Rekordi i mëparshëm u mbajt nga Ariana Grande, e cila arriti të tërheqë 82 milionë dëgjues në Spotify brenda një muaji.

Fatkeqësisht, këngëtarja e njohur aktualisht ka “vetëm” 56.7 milion dëgjues.

https://www.instagram.com/p/CS7uFEMhedN/?utm_source=ig_web

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top