Bota

‘Ju keni një shans për të jetuar’: Zelensky u bëri thirrje trupave ruse të dorëzohen

Në fjalimin e tij të fundit drejtuar presidentit ukrainas Vladimir Zelensky, ai u bëri thirrje trupave ruse të dorëzohen dhe u tha atyre që “të kenë një shans për të jetuar” nëse vendosin të dorëzojnë armët.

“Në emër të popullit ukrainas, ne ju japim një shans për të jetuar. Nëse dorëzoheni para forcave tona, ne do t’ju trajtojmë si njerëz: me dinjitet,” tha Zelenski.

i theksoi se ushtria e tyre nuk i trajtoi në atë mënyrë.

“Mënyra se si nuk ju trajtuan në ushtrinë tuaj. Dhe mënyra se si ushtria juaj nuk i trajton njerëzit. “Zgjidh”, tha Zelenski.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top