Sociale

Ja si do të jetë moti për ditën e hënë

Po ju njohim me parashikimin e motit rreth javës që presim përpara për të cilën duhet të përgatitemi për një ‘ferr’ të vërtet.

Në këtë mënyrë moti parashikohet të jetë i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit përgjatë pjesës më të madhe të ditës.

Por nuk do të mungojnë edhe vranësirat kalimtare më tepër prezente përgjatë relieveve malore në lindje të vendit. Këto vranësira ditën e Hënë në këto zona do të shoqërohen me reshje shiu në formën e rrebesheve dhe stuhive afatshkurtër.

Ashtu sicc duket dhe në tabelën bashkëlidhur, ajo që e bën të veçantë këtë javë janë temperaturat e larta dhe të nxehta me ditë të tëra.

Image

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top