Sociale

Ja si do të jetë moti ditën e mërkurë

Per ditën e mërkurë moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në orët e mesditës përgjatë maleve në veri-verilindje dhe juglindje të vendit do të pasohen nga reshje lokale shiu me intensitet të ulët.

Era parashikohet nga veriperëndimi-perëndimi me shpejtësi mesatare 1-5m/sek, e hera-herës në mesditë përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 10m/sek.

Temperaturat parashikohen të pësojnë rënie të lehtë në vlerat e mesditës:

zonat malore 19°C deri në 37°C

zonat e ulëta 22°C deri në 40°C

zonat bregdetare 19°C deri në 37°C

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top