Bota

Ish bashkëshortja e Jeff Bezos dhuron 2.7 miliardë dollarë për bamirësi

Ish bashkëshortja e themeluesit të Amazon Jeff Bezos, MacKenzie Scott ka dhuruar së  fundmi 2.7 miliardë dollarë në një fond bamirësie.

Lajmi u konfirmua nga  vetë MacKenzie e cila  përmes blogut të saj  deklaroi se do të ndihmonte ata që ishin të pafinancuar dhe të anashkaluar në të kaluarën. Gjithashtu ajo u shpreh se kishte zgjedhur 286 organizata që merren me pabarazi racore, art dhe arsim.Pas divorcit me Bezos, Scott është një nga gratë më të pasura në botë.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top