Sport

Inter refuzon ofertën e PSG: Hakimi pezull mes Milanos e Parisit

Tani për tani, negociatat me PSG për shitjen e Hakimit mbeten të bllokuara: Interi i ka thënë jo ofertës së klubit parisien – 60 milion të ofruar nga Leonardo – dhe nuk ka ndërmend të bjerë nën 80. 

Një ngërç që nuk do të thotë thyerje por që në planin afatgjatë gjithashtu mund të ndryshojë planet e zikaltërve, duke zhvendosur “sakrificën” diku tjetër për të përmirësuar llogaritë e klubit. Nuk është rastësi që kanali me Atletico Madrid mbetet i hapur për Lautaron: për argjentinasin arsyetohet për shifra edhe më të larta se marokeni (90 milionë). Toro është sigurisht një pikë fikse në planet e Simone Inzaghit, megjithatë, në mënyrë paradoksale zëvendësimi i tij mund të jetë më i lehtë sesa do të ishte me Hakimin: një emër mbi të gjitha ngacmon imagjinatën e trajnerit të ri të zikaltërve dhe është ai i Raspadori.

Ndërkohë, përsëri me vullnetin e shprehur të Inzaghi, klubi në fakt ka arritur një marrëveshje për rinovimin vjetor me D’Ambrosio dhe Ranocchia dhe po negocion me Young. Nga ana tjetër, Perisic dhe Vidal, kontratat e të cilëve rëndojnë shumë mbi buxhetin, janë në dalje.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top