Kronikë

I helmojnë dhe i tërheqin zvarrë, punonjësit e Bashkisë Elbasan vrasin qentë pa mëshirë (EMRAT)

Besnik Nasufi dhe Bledi Mehja janë dy punonjësit e Bashkisë Elbasan në sektorin e pastrimit që po helmojnë e po vrasin në mënyrë makabre qentë në qytet.

Dy punonjësit e Bashkisë Elbasan janë filmuar teksa hedhin ushqim të helmuar për dy qen endacakë. Pasi ua hedhin ushqimin, ata largohen pak metra dhe presin që helmi të japë efekt.

Më pas, Nasufi e Mehja kthehen në ‘vendin e krimit’, tërheqin zvarrë katërputroshin dhe e fusin në makinë.

Në pamje duket se qeni krejt i padëshmshëm për komunitetin nuk ka dhënë ende shpirt, por shefat e pastrimit në bashki nuk kanë mëshirë.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top