Kosove

Hodhën gaz lotsjellës në Kuvend, dalin para gjykatës deputetët dhe ish-deputetët Haxhiu, Lekaj, Kadaj-Bujupi dhe Baftiu

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, deputeti Pal Lekaj dhe ish-deputetet Donika Kadaj-Bujupi dhe Besa Baftiu, kanë dal sot para Gjykatës Themelore në Prishtinë.

Ata janë deklaruar të pafajshëm. Ata janë duke u gjykuar për rastin e hedhjes së gazit lotsjellës në hapësirat e Kuvendit të Kosovës në vitin 2016.

Në aktakuzën e ngritur me 8 prill 2016 thuhet se më 19 shkurt 2016, rreth orës 12:20, në hollin e Kuvendit të Kosovës tek të akuzuarit u gjetën dhe sekuestruar nga një bombole e gazit lotsjellës, të cilën e mbanin pa autorizim

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top