Showbiz

Helen Mirren po shet vilën luksoze me histori të pasur për çmimin marramendës

Aktorja e famshme dhe një nga aktoret më të suksesshme të të gjitha kohërave, Helen Mirren, vendosi të shesë një nga pronat e saj luksoze – një shtëpi luksoze në këmbët e vargmalit Santa Monica.

Kjo vilë, si dhe e gjithë zona në të cilën ndodhet, ka një histori të pasur filmike.

Shtëpia u ndërtua në vitin 1908 për yllin e filmave të heshtur Dustin Farnam, dhe aktorja u dashurua me të sapo e pa, në fund të viteve tetëdhjetë.

Në atë kohë, ajo ishte kryesisht në një lidhje me Huckford, një regjisor dhe producent, dhe ajo ishte ndoshta më e dashura në zemrën e aktores nga të gjitha pasuritë e paluajtshme që ajo zotëron, sepse e ka në pronësi për gati tre e gjysmë dekada.

Kjo shtëpi është prona e parë e përbashkët që Helen dhe Taylor blenë kur filluan të jetojnë së bashku, dhe ata janë veçanërisht të lidhur me të.

Siç theksoi dikur aktorja, ajo mban një grusht kujtime të bukura.

Çmimi i tij në treg është 18.5 milionë dollarë.

Është ndërtuar në stilin mesdhetar dhe shtrihet në rreth tre mijë metra katrorë, ka pesë dhoma gjumi, dy sallë pritjeje, një dhomë ngrënieje mbresëlënëse, një bibliotekë dhe një bar, ndërsa pjesa e jashtme përmban një pishinë të madhe të rrethuar me palma dhe një kopsht plot lule.

Çifti i famshëm vendosi ta shesë këtë shtëpi madhështore sepse vitet e fundit ata kalojnë pjesën më të madhe të kohës në një pronë pranë Liqenit Tahoe në Nevada, dhe aktualisht ekziston mundësia e marrjes me qira të saj për 45,000 dollarë në muaj, shkruan DailyMail.

Image
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top