Kronikë

Gjenden fidanë kanabis në një zonë të pyllëzuar, arrestohet kryeplaku në Peqin

Vihet në pranga kryeplaku i fshatit Cacabes në Peqin, për shpërdorim detyre dhe kultivim të bimëve narkotike.

Në vijim të punës për kontrollin e territorit, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Peqin arrestuan në flagrancë shtetasin:

R. D., 59 vjeç, banues në fshatin Cacabes, Peqin, kryeplak i këtij fshati, pasi gjatë kontrollit në një zonë të pyllëzuar në fshatin Cacabes, u gjetën të kultivuar disa fidanë narkotikë cannabis sativa.

Policia vijon punën për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top