Showbiz

‘Future Nostalgia’ e Dua Lipës renditet e para në klasifikimin ‘Billboard 200’

Dua Lipa është një nga artistet që i bën krenarë shqiptarët me arritjet  e saj, pasi edhe pse në një moshë të re ajo ka arritur të fitojë një sukses të garantuar botëror.

Kohët e fundit, Dua publikoj albumin e saj  muzikot të titulluar “Future Nostalgia’.

Ky është albumi i parë i një artistje femër që qëndron për gjashtë muaj, pjesë e klasifikimit në top listën e njohur botërore, Billboard 200 në top 10 më të mirat këtë dekadë.

Këtë e bëri të ditur drejtuesi i radios Mike Adam në një postim në Twitter dhe kënëgtarja nuk mund të ishte më e lumtur se kaq.

Image
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top