Kronikë

FOTO+EMRI/ I bëjnë pritë, policët shtrijnë në tokë të riu, i gjendet …

Një i ri është vënë në pranga nga Policia e Durrësit.

Bëhet fjalë për 26-vjeçarin Enger Muça, i cili është arrestuar pasi kishte me vete një pistoletë.

Njoftimi i Policisë së Durrësit:

Arrestohet në flagrancë një 26-vjeçar, i cili qarkullonte me armë zjarri me vete.

Sekuestrohet 1 armë zjarri pistoletë dhe municion luftarak.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës në bashkëpunim me Forcën e Posaçme Operacionale në DVP Durrës, në vijim të punës për kapjen e personave që disponojnë armë zjarri pa leje, me qëllim parandalimin e ngjarjeve kriminale dhe rritjen e parametrave të sigurisë në qytet, në bazë të informacioneve të mara në rrugë operative, arrestuan në flagrancë shtetasin Enger Muça, 26 vjeç, banues në Manzë, Durrës.

Shërbimet e Policisë në aksin rrugor Manëz-Maminas, kanë ndaluar automjetin tip ‘Range Rover’, me të cilën shtetasi Enger Muça po qarkullonte. Gjatë kontrollit të ushtruar në çantën e dorës, iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 1 armë zjarri pistoletë dhe 2 krëhëra me 15 fishekë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprën penale ‘Armëmbajtje pa leje’.

Image
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top