Kronikë

FOTO/ Zbulohet plantacioni më i madh i marijuanës në Mal të Zi

Policia e Podgoricës zbuloi një plantacion marihuane në Rvashi në Cetinje teksa u gjetën rreth 3 700 kërcell. Sipas policisë, plantacioni më i madh i marihuanës në Malin e Zi është zbuluar deri më tani.

Sipas Administratës së Policisë, M.G. u arrestua për dyshimin se ka kryer veprën penale të prodhimit, mbajtjes dhe shpërndarjes së paautorizuar të narkotikëve dhe veprën penale të mbajtjes pa leje të armëve dhe eksplozivëve.

Ata shtojnë se duke përpunuar dhe shitur këtë bar, i dyshuari do të fitonte një shumë multimilionëshe, e cila nuk lejonte që marihuana të kontrabandohej si në territorin e Malit të Zi, ashtu edhe në vendet e rajonit.

Një kontroll në shtëpinë e familjes gjeti një sasi më të madhe të së njëjtës drogë që ishte tashmë e gatshme për shitje.

Ky është sekuestrimi i tretë nga të ashtuquajturat plantacione në korrik, gjatë të cilit katër persona të dyshuar për rritjen e marihuanës në pasuritë e tyre familjare u proceduan penalisht.

Još jedna uspješno sprovedena akcija podgoričke policije.
Otkrivene plantaže marihuane u mjestu Rvaši, pronađeno oko 3.700 stabljika. Pretresom porodične kuće osumnjičenog pronađena je veća količina opojne droge marihuana koja je već bila spremna za prodaju. pic.twitter.com/4tBeFDCnWq— Uprava policije Crne Gore (@PolicijaCG) July 21, 2021

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top