Kronikë

Fluks në Kakavijë pas lehtësimit të masave antiCovid. Ja dokumentacioni i kërkuar nëse udhëtoni drejt Greqisë

KAKAVIJË

Lehtësimi i masave antiCovid, në pikën kufitare të Kakavijës ka shtuar edhe fluksin e lëvizjeve. Ditën e djeshme në këtë pikë kufitare u regjistruan rradhë të gjata automjetesh në pritje, ndërsa pala greke vazhdon me masa të shtrënguara anticovid dhe me numër të reduktuar sportelesh.

Mësohet se dita e sotme ka nisur me fluks lëvizjesh, ndërsa pavarësisht se u dha njoftimi për lejimin e autobusëve, sërish janë regjistruar probleme me qarkullimin e tyre.

Sakaq, në një komunikim me palën shqiptare, nisur edhe nga temperaturat e larta të motit, ka patur një reagim nga pala greke duke shtuar një sportel më tepër. Sot, edhe pse ka fluks situata duket më e qetë, ndërsa nuk janë shënuar radhë.

Për të shmangur cdo problematikë në dalje, gazetarja Brikena Metaj sqaroi edhe një herë dokumentacionin që kërkohet në këtë pikë kufitare nga pala greke.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top