Sport

Flick përshëndet Bayern Munich, në Gjermani të sigurt zëvendëson Low në Kombëtare

Në futboll shpesh nuk mjafton të fitosh gjithçka në një vit, nuk mjafton të fitosh 6 trofe, nuk mjafton as të zhvillosh një lojë fantastike, shpesh disa përplasje të vogla brenda ekipit dhe ideja për të marrë drejtimin e përfaqësueses gjermane mund të dërgojnë në një divorc të bujshëm. Hansi Flick nuk është më i bindur për të vijuar karrierën e tij tek Bayern Munich, më shumë se sa eliminimi nga PSG, tekniku duket i lodhur nga përplasjet e vazhdueshme me drejtorin sportiv Hasan Salihamdizic. Mediat gjermane janë të sigurta se Flick do të qëndrojë tek Bayern deri në fund të sezonit për të marrë më pas drejtimin e përfaqësueses gjermane. Edhe vetë trajneri në konferencë për shtyp, u shfaq i lëkundur, i sigurt se ka ardhur koha për të reflektuar:

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top