Showbiz

Festivali i Filmit në Kanë/ Veshjet luksoze të tapetit të kuq

Anuluar vitin e kaluar për herë të parë që nga Lufta e Dytë Botërore, Festivali i Filmit në Kanë është duke u zhvilluar edhe një herë.

Në skenë në qytetin më tërheqës të Rivierës Franceze, festivali vjetor është një datë e paharrueshme në kalendarin e industrisë së filmit, filma premierë që kanë vazhduar të shijojnë suksesin stratosferik, nga “Pulp Fiction” te “Taxi Driver”.

Por me tapetin e kuq të ndaluar të shfaqjeve dhe personazhet e famshëm që shpesh vijnë me jahte luksoze, Kana po merret me modën se sa me filmim. Dhe një vit pasi pandemia Covid-19 la Shëtitoren de la Croisette bosh, shëtitorja  e famshme është po aq vezulluese dhe joshëse si kurrë më parë.

Deri më tani, ne kemi parë Bella Hadid me një fustan të cJean Paul Gaultier, Marion Cotillard me një Chanel dhe Spike Lee të veshur me një kostum  rozë Louis Vuitton. Shikoni fotot e  mëposhtëme për pamjet më të mira nga çdo ditë e eventit.

Regjisori i “Parazitit” Bong Joon-Ho kishte veshur një kostum, krejt të zi dhe kravatë gjithashtu të zezë.
Helen Mirren e veshur me një fustan të verdhë të Dolce & Gabbana.
Marion Cotillard veshi një fustan Chanel me nuanca metalike me një shpatull.
Këngëtarja franceze Soko kishte veshur një fustan të ylbertë me temina të Gucci.
Presidenti i jurisë dhe drejtori amerikan Spike Lee kishte veshur një kostum rozë Louis Vuitton dhe atlete bardhë dhe blu Air Jordan 1 PE.
Bella Hadidme një fustan të bardhë elegant dhe të ijshëm të firmës Jean Paul Gaultier me detaje të prera.
Jessica Chastain kishte veshur një fustan gotik të Dior dhe buzë të kuqe të errët.
Candice Swanepoel doli me një jumpsuit të zbukuruar me ton nudo me mëngë të gjera me thekë
Modelja dhe aktivistja gjinore indiane, Nidhi Sunil, kishte veshur një fustan të fildishtë Maison Rabih Kayrouz.
Aktorja franceze Isabelle Huppert veshi një fustan tëgjatë me golf të markës Balenciaga, të mbushur me bizhuteritë Chopard.
Andie MacDowell zgjodhi një fustan të zbukuruar, me një sup të Atelier Versace.
Modelja Candice Swanepoel u paraqit në një fustan të bardhë
Dame Helen Mirren eci në tapetin e kuq me një këmishë-fustan të bardhë të mbërthyer në bel.
Aktorja dhe modelja Diane Kruger kishte veshur një fustan të zivezullues nga Giorgio Armani.
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top