Sport

“Euro 2020”/ “Dhimbje koke për Mancinin”, dëmtohet ylli i skuadrës, mund të zëvendësohet nga…

Italia ka marrë një lajm aspak të mirë në prag të nisjes së kampionatit “Euro 2020”.

Mediat italiane bëjnë me dije, se mesfushori i Romës, Lorenzo Pellegrini ka pësuar një dëmtim gjatë stërvitjes, e tani, pritet rezultatet e testeve për të mësuar shkallën e dëmtimit.

Trajneri Roberto Mancini, ka thërritur kështu në kombëtare Gaetano Castovillin, i cili mund të jetë i gatshëm për t’iu bashkuar grupit blu, nëse Pellegrini nuk ia del të jetë pjesë e Evropianit.

Për Pellegrinin ky është një dëmtim i përsëritur, pasi edhe vitin e kaluar, ai ka pësuar të njëjtën dëmtim, në një ndeshje që Roma kishte me Lazion.

Sot është dita e fundit për të bërë ndryshime, në rast të lëndimeve serioze ose pozitivitetit të Covid-19, në listën zyrtare që do të dorëzohet në Uefa për Euro 2020 dhe Mancini, i cili tashmë është dashur të heqë dorë nga Sensi (në vend të tij Pessina ), shpreson të mos duhet të bëjë një zëvendësim të dytë

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top