Kronikë

Emri/ Pjesë e planit të arratisjes Çekaj-Pjetri, ky është i dënuari që preu damarët te “313”

Zbardhen të tjera detaje nga plani për arratisjen nga burgu “313” i Arbër Çekajt dhe Fatmir Pjetri, një ditë më parë.

Zbulohet  emrin e të burgosurit të tretë, që ndihmoi dyshen të arratisje, ndonëse tentativa e tyre dështoi.

 Mësohet se i dënuari që preu damarët e dorës për të shpërqendruar gardianët është shtetasi Lulzim Çepele. Ky i fundit rezulton të jetë dënuar “Shfrytëzimi i prostitucionit”.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top