Kronikë

EMRI/ Pako me lëndë plasëse në oborrin e Drejtorit të Sigurimeve Shoqërore në Krujë

Rikthehen mesazhet me eksploziv. 

Mbrëmjen e të dielës (11 korrik), rreth orës 23:25, në fshatin Halil të Fushë Krujës, shtetasi Alfred Voga drejtor i sigurimeve shoqërore në Krujë dikur ka qenë drejtor i Aluiznit..ka konstatuar një pako të vogël në ambientin e jashtëm të banesës.

Mësohet se brenda saj kishte lëndë të dyshuar plasëse.

Në vendngjarje nodhet grupi hetimor dhe po punohet për sqarimin dhe dokumentin e rrethanave të këtij rasti, identifikimin dhe kapjen e autorit, njofton policia.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top