Kronikë

EMRI/ Automatik, pushkë dhe municion në banesë, arrestohet 57-vjeçari

Janë sekuestruar 2 armë zjarri dhe një sasi municioni luftarak nga policia e Lezhës.

Ndërkohë që është bërë arrestimi në flagrancë i poseduesit të tyre.

Ai është shtetasi Vasil Kola, 57  vjeç, banues në fshatin Markatomaj, Lezhë.

Njoftimi i plotë i policisë:

Lezhë

Goditet një tjetër rast i mbajtjes pa leje të armëve të zjarrit dhe municionit luftarak.  

Finalizohet operacioni policor i koduar “Markatomaj”.

Operacioni nga strukturat e DVP Lezhë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Lezhë.

Sekuestrohen 2 armë zjarri dhe municion luftarak, arrestohet në flagrancë poseduesi i tyre.

Në zbatim të planit të masave për evidentimin dhe ndëshkimin e personave që mbajnë armë zjarri pa leje, strukturat e DVP Lezhë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Lezhë, bazuar në informacionet e siguruara në rrugë operative, zhvilluan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Markatomaj”, në kuadër të të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit:

-V. K., 57  vjeç, banues në fshatin Markatomaj, Lezhë.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e këtij shtetasi, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 1 armë zjarri automatik, 1 armë zjarri pushkë dhe 8 krehra me 232 fishekë luftarak.  

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak”.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top