Kronikë

EMRAT/ Qëlloi me armë ndaj banesës, prangoset i riu në Tiranë

Forcat e policisë së komisariatit nr.6 në Tiranë vunë në pranga një person, i shpallur në kërkim prej datës 20 mars.

I arrestuari është shtetasi Renaldo Guarabardhi, 27 vjeç, i cili dyshohet se një muaj më parë qëlloi me armë në drejtim të banesës së shtetasit Artur Koreshit në rrugën “Shaban Bardhoshi”.

27-vjeçari akuzohet për kërkim për veprat penale “Vrasje” e mbetur në tentativë “Armëmbajtja pa leje” dhe “Prishja e qetësisë publike”.

Ngjarja është regjistruar disa javë më parë.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top