Kronikë

EMRAT/ Operacioni i policisë greke, ja kush janë trafikantët shqiptarë të drogës të arrestuar

Policia greke ka bërë publike identitetet e një grupi trafikantësh droge që shpërndanin në zonën e Agia Varvara, Halandri dhe Kolono.

Ky grup u godit nga policia më 30 qershor, ku u arrestuan 8 persona dhe u sekuestruan 2 kg 30 gram kokainë, 5 kg 461 gram marijuanë e llojit Skunk dhe 31 gram kanabis.

Mes të arrestuarve jane edhe shqiptarët:

1. Haxhi Bashkim Isufaj, 25-vjeç nga Patosi

2. Dhimitrios Vladimir Kapllani, 23-vjeç nga Erseka

3. Mattheos Anestis Kostandin Qarri, 17-vjeç

4. Dhjonisi Vladimir Kapllani, 19-vjeç nga Erseka

Ne kërkim është:

 Meti Bashkim Isufaj, 33-vjeç nga Patosi

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top