Kronikë

EMRAT/ Kush është viktima në Peqin, arrestohet autori, ja çfarë thotë policia

Një vrasje me armë është regjistruar në Peqin

Ngjarja në fshatin Gjocaj.

Ylber Xhahysa 45 – vjeçar ka mbetur i vdekur.

Ndersa autori dyshohet te jetë  shtetasi Leonard Bashaliu, 36 vjeç.

Ndërkohë që policia bën të ditur se është arrestuar autori i dyshuar i kësaj ngjarje të rëndë.

Ja njoftimi i plotë:

Peqin

Policia kap dhe vë në pranga disa minuta pas ngjarjes, autorin e vrasjes së 45-vjeçarit, ndodhur   në fshatin Gjocaj, Peqin.

Më datë 08.06.2021, rreth orës 08:30, në fshatin Gjocaj, Peqin, gjatë një konflikti për motive të dobëta, shtetasi L. B, rreth 40 vjeç, banues në Gjocaj, ka plagosur me armë zjarri shtetasin Y. Xh, rreth 45 vjeç, banues në fshatin Pajov, i cili si pasojë e plagëve ta marra ndërroi jetë në spitalin e Peqinit.

Reagimi i menjëhershëm i Policisë bëri të mundur identifikimin e autorit, lokalizimin e vendndodhjes  dhe pas disa minutash ndjekje nga shërbimet e Policisë u bë e mundur kapja dhe prangosja e autorit të dyshuar së bashku me armën e zjarrit pistoletë.

 Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top