Showbiz

Dua Lipa vjen si aktore për herë të parë

Dua Lipa do të bëjë debutimin e saj si aktore në një film të sapo shpallur të llojit triller të quajtur “Argylle” nga regjisori i njohur, Matthew Vaughn.

Sipas The Hollywood Reporter, ajo do të bashkohet me një kast të madh të aktorëve që përfshin: Henry Cavill, Samuel L Jackson, Bryan Cranston, Catherine O’Hara, Sam Rockwell, Bryce Dallas Howard dhe John Cena.

Lipa do të ketë gjithashtu këngë të re për titullin dhe rezultatin e filmit. Filmi do të bazohet në një roman spiun të ardhshëm me të njëjtin emër nga autori Ellie Conway. THR shkruan se filmi do të ndjekë ‘spiunin më të madh në botë Argylle ndërsa ai është kapur në një aventurë globale’. Vaughn ka drejtuar, shkruar dhe prodhuar dy filmat e parë Kingsman, dhe po plotëson po ato role për të tretin që do të dalë pak para Krishtlindjeve 2021. Ai gjithashtu drejtoi, shkroi dhe prodhoi Kick-Ass (2010) dhe X-Men: First Class (2011).

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top