Sociale

Do mbizotërojnë orët me diell, ja si parashikohet moti këtë fundjavë

Orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit gjatë fundjavës ndërsa vranësirat pritet të jenë të pakta kalimtare.

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës në bregdet dhe përgjatë luginave fiton shpejtësi deri në 15m/sek.

Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.

Në fushën termike pritet që temperaturat në vlerat minimale të pësojnë rënie ndërsa në mesditë për shkak të orëve me diell të pësojnë rritje.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top